Нажаль розвиток онлайн технологій це не тільки час для розвитку бізнесу онлайн, але шахраї теж не сплять та інколи можна почути розповіді ошуканих людей, які хотіли замовити сайт або просування сайту чи розробку програми, перевели гроші а людина тут же припинила відповідати на дзвінки, повідомлення та видалила свій акаунт на форумі чи у соц мережі.
Сьогодні ми поговоримо про те, як виявити існуючого спеціаліста та на чому можна підловити псевдорозробника.
Самий перший і самий важлвий момент, коли необхідно замовити сайт, чи є у команди чи фрілансера свій власний сайт. Навіть якщо розробник фрілансер який працює сам, в нього хай буде 2 або 5 зроблених проектів, в нього повинен бути сайт, на якому буду відкрита інформація про його спеціалізацію, скільки він на ринку, що він може Вам запропонувати.
Другий момент, скільки існує його сайт. Не кожна звичайна людина здогадається перевірити як давно людина на ринку послуг. Для цього достатньо пошукати у гугл domain whois і отримати безліч сайтів які дають можливість отримати інформацію по конкретному домену і побачити дату реєстрації доменого імені. Якщо людина шахрай, робимо висновок, чи буде вона 5 чи 10 років сама собі розробляти сайт, сплачувати домен та хостинг?! Звісно ні, усі афери шахраїв спонтанні та вони ніколи не будуть на таке витрачати гроші. Їхня ціль – один раз Вас надурути та зникнути.
Третій пункт, попитайте портфоліо виконаних робіт. Нічого страшного якщо у людини мало робіт, або більша частина його клієнтів закрилася та наприклад їхні сайти вже не працюють. Всяке буває у житті, не домовилися партнери, власник не просував проект, особисті проблеми у житті та людина не змогла займатися власною справою. В будь якому випадку у фахівця повинні залишитися якісь скріншоти робіт які він може Вам показати і Ви хоча б будете мати уявлення що може бути зроблено на Вашому майбутньому сайті.
Також треба звернути увагу на те, як оформлений сайт у фахівців і уважно почитати інформацію. Бо наприклад, якось читаємо інформацію на одному з сайтів київських веб студій. І йде такий контекст «Типи сайтів….Лендінг пейдж, Сайт візитка, Простий сайт, Інтернет магазин» Так і хочеться спитати «а буває не простий сайт, а дуже складний?» Звісно це сарказм, але це не професійно таке писати на сайті, особливо якщо це команда з багаторічним досвідом. Бо сайти не діляться на простий та не простий. Є чітка градація яка прийшла як і всі IT технології з заходу і діляться сайти взагалі на Лендінг Пейдж, Інтернет Магазин та Промо Сайти. На нашому просторі можна ще виділити Сайт візитку та корпоративний сайт. Тому такі моменти наводять на висновки.
Окремо слід поговорити про питання які слід задавати.
Щоб зрозуміти що людина дійсно фахівець якому можна довірити свій проект, не бійтеся у лоб задавати професійні питання. Спитайте на яких мовах програмування буде вестися розробка сайту. Або запитайте на яких CMS буде створюватися сайт. Фахівець знає відповіді на ці питання і його відповіді Ви зможете самостійно перевірити в інтернеті.
Не спешіть платити. Бо на прикладі роботи нашої веб студії оплата послуг не відбувається одразу. Спочатку ми повинні отримати дані про проект від клієнта, розробити технічне завдання під проект, бо на пальцях не пояснити як буде створюватися сайт, все повинно бути зафіксовано( кольори, структура меню, блок-схема головної сторінки з розташуванням блоків сайту та інша інформація). Також ми допомогаємо клієнту оформити на нього домен та придбати хостинг. Після цього робляться роботи над головною сторінкою і тільки після цього, коли клієнт бачить що над проектом ведуться роботи, він сплачує 50% від вартості робіт. Більш детально про це можна почитати у статті про етапи створення сайту.
Тому обов’язково питайте за бриф, технічне завдання, план виконання робіт, як відбувається оплата.
Якщо прислухатися до порад які було описано вище, з великою ймовірністю Ви зможете уникнути фактів шахрайства та знайти свого фахівця!